İple Yüz Germe-Örümcek Ağı Estetiği

İple Yüz Germe-Örümcek Ağı Estetiği

V lift diye bilinen ameliyatsız iple yüz germe işlemi, çok doğal görünen sonuçlar oluşturan düz ya da kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak yapılan germe tekniğidir. İple yüz germe örümcek estetiği olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Kontür Lifti, Siluet Lifti, Rus ipi, Aptos, Anti-ptos İp Lifti, olarak da bilinmektedir.

Ameliyatsız iple yüz asma işlemi kanül yardımı ile kılçıklı ya da daha kalın iplerin sarkan bölgelere yerleştirilip askıya alınması olarak da tanımlanabilir.

İple Yüz Germe-Örümcek Ağı Estetiğinin Etkileri

Sarkan yanak ve çene görüntüsü için oldukça etkili olan örümcek ağı estetiği ile daha güvenli ve daha hızlı sonuçlar görebilirsiniz. Örümcek ağı estetiği işleminde elastikiyetini zamanla kaybetmiş bölgeleri tekrar eski durumuna getirmek için ameliyat ipleri kullanılır. Bu iplerin alerji yapmayan PDO ameliyat ipleri olması daha iyi sonuçlar almada etkilidir. Yoğun hazırlık dönemi olan ve uzun süren açık ameliyatlara göre daha güvenli ve daha uygun fiyatlara sonuçlar alınmaktadır. Uygulamada cildin altına minimal seviyede girilir ve bu işlemin sonuçları yaklaşık 2 yıl kadar dayanıklıdır. Yapılan işlemlerden sonra hasta en kısa sürede günlük işlerine dönüş sağlamaktadır.

Örümcek ağı estetiği, ameliyata olan ihtiyacı ortadan kaldıran iple yüz germe tekniğidir ve popülaritesi hızla artmaktadır. İşin ehli olan kişilerce yapılması gereken örümcek ağı tekniği ortalama 30 dakikalık uygulama ve çok kısa sürede bir iyileşme sürecine sahip olması nedeni ile çok tercih edilmektedir.  

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  • Elastikiyet kaybı ve çok derin kırışıkları olan ileri yaştaki kişiler için uni-cog needle ameliyat iplikleri ile asma çok iyi sonuçlar vermektedir.
  • Doğal, enerjik ve daha genç görünüm isteyen, yoğun iş temposundan dolayı yeterince zamanı olmayanlar kişiler için uygundur.
  • İple Yüz Germe tekniği Yüzünde çok az yağ dokusuna ve ince bir cilt tabakasına sahip olan kişiler için bu yöntem idealdir.
  • Hassas, çok gevşek ve çok ince dokulu deriye sahip olan kişilere bu yöntem uygulanabilir.
  • Elastikiyet kaybı çok yüksek olan, derin kırışıklık ve çizgileri olan sarkmış cilde sahip kişiler için uygun bir yöntemdir.

İple Yüz Germe-Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Tünel tekniği ile derinin hemen üst yüzeye yakın hemen altına girilip tırtıklı poliproplen veya intradermal iplerin yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Ciltte ince uçlu iğneler yardımı ile oluşturulan çok ufak girişlerden ipler zigzag hareketi ile yerleştirilir. Dokuya sıkı tutunmalarını sağlanan iple yüz asma işlemi lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Bu işlemlerden sonra hastanın yatmasını yada iyileşme sürecine gerek duyulmamaktadır.

Bize Ulaşın